Z uwagi na Covid-19 nie prowadzimy warsztatów do odwołania

Technika malowania  obrazów na szkle polega na malowaniu na wewnętrznej powierzchni szyby, stosując odwrócony cykl malowania.

Malarstwo na szkle  ma w Polsce  długą tradycję i stanowi ewenement na  skalę światową. W  XIX w. malarstwo ludowe, w tym  malarstwo na szkle nie było postrzegane w kanonach piękna. Dopiero  po 1946 r. technika ta przeżyła swój renesans. Technika malowania nie uległa zmianie, wprowadzono jednak cieniowanie i łamanie barw oraz techniki transparentne. Rozszerzyła się również tematyka, obok postaci świętych pojawiły się sceny rodzajowe z życia wsi, ilustracje legend i zwyczajów a także abstrakcje.Ważną rolę w powrocie malarstwa na szkle,  miało zainteresowanie odbiorców w kraju i za granicą.

Wskrzeszono nie tylko zainteresowanie, ale również powiększyło się grono adeptów tej pięknej sztuki. Do najbardziej znanych malarzy na szkle należą : Ewelina Pęksa, Zofia Gąsienica – Roj, Władysław Walczak – Baniecki, Barbara Baniecka – Dziadzio, Janina Walczak, Rozalia Szypuła, Maria Gatner – Guzy, Józef Hulka, Stanisław Wyrtel. 

Także w Bieszczadach artyści sięgają po tę technikę. 


Uczestnicząc w warsztatach poznają Państwo historię malowania na szkle oraz stworzą własnoręcznie dzieło , które ozdobi Waszą, lub osoby obdarowanej, ścianę.

Warsztaty prowadzone są przez Różę Franczak , która malarstwem na szkle zajmuje się od kilkunastu lat.

szklo-002
szklo-008
szklo-003
szklo-004
szklo-005
szklo-007
szklo-006
szklo-001
szklo-009
Warsztaty są organizowane jeżlei zgłosi się conajmniej trzy osoby.

Wariant I :
Program warsztatów obejmuje zapoznanie się z historią malarstwa na szkle, technikami malowania, przygotowanie projektu, wykonanie pracy farbami wodnymi.

Odpłatność za 2 godz. zajęć 30 zł od osoby

Dla grupy powyżej 10 osób cena wynosi 25 zł od osoby.

Wariant II :
Program warsztatów obejmuje zapoznanie z technikami malowania na szkle, przygotowanie projektu, wykonanie pracy "próbnej" farbami wodnymi oraz pracy finalnej farbami witrażowymi.

Uwaga! Ze względów technicznych warsztaty muszą obejmować dwa spotkania oddzielone przerwą min. 24h.

Odpłatność - 65 zł od osoby za 2 x 2 godziny zajęć, profesjonalne materiały i narzędzia

Dla grupy min. 5 - osobowej możliwość organizacji warsztatów w miejscu pobytu grupy.

Dla grup powyżej 10 osób cena wynosi 50 zł/os

Kontakt : 603992119 email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego